Externe · 96 · 14.03.2023

Un fost manager de risc de la TikTok s-a întâlnit cu anchetatorii Congresului pentru a le spune că planul companiei de a proteja datele utilizatorilor din Statele Unite este profund viciat

By REDACȚIE
Un fost manager de risc de la TikTok s-a întâlnit cu anchetatorii Congresului pentru a le spune că planul companiei de a proteja datele utilizatorilor din Statele Unite este profund viciat

Un fost manager de risc de la TikTok s-a întâlnit cu anchetatorii Congresului pentru a le spune că planul companiei de a proteja datele utilizatorilor din Statele Unite este profund viciat. El le-a arătat dovezi care ar putea alimenta suspiciunea parlamentarilor americani cu privire la aplicație, într-un moment în care mulți iau în considerare o interzicere a TikTok-ului la nivel național. (WashingtonPost)

Din Cronica Sportivă: Unirea Dej, FC Buzău şi Dinamo sunt ultimele echipe calificate în play-off-ul din Liga 2. Acestora li se adaugă CSA Steaua, Poli Iaşi și Oţelul Galați.

10. “Everything Everywhere All at Once” a dominat ceremonia Oscarurilor din acest an, câștigând 7 premii, inclusiv cel mai bun film, cel mai bun regizor și cea mai bună actriță, Michelle Yeoh. Brendan Fraser a luat Oscarul pentru cel mai bun actor, fiind răsplătit pentru interpretarea din “The Whale”. (News.ro)

sursa/facebook/cronica

BACK TO TOP